Silahlı Özel Güvenlik Eğitimi

Eğitimlerimiz

Silahlı Özel Güvenlik Eğitimi

Silahlı özel güvenlik eğitimi almak ve özel güvenlik kimlik kartınızı alıp hemen işe başlamak mı istiyorsunuz? O zaman sizleri 15 günde meslek sahibi yapan kursumuza davet ediyoruz. Ayrıca silahlı özel güvenlik eğitimi alıp özel güvenlik olma yolundaki aşamaları sizlere anlatmak istiyoruz.

Silahlı Özel Güvenlik Eğitimi
Silahlı özel güvenlik görevlisi olabilmeniz için öncelikle bazı şartlara uygun olmanız gerekmektedir. Peki nedir bu şartlar?
Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
21 yaşına girmiş ve 22 yaşından gün almak.
En az lise mezunu olmak.
Terör örgütleri ile hiç bir alakası bulunmamak.
Vücut ve akli bir rahatsızlığın bulunmaması

Eğer bu şartlara uyuyorsanız silahlı özel güvenlik eğitimi alabilir ve özel güvenlik görevlisi olabilirsiniz.

Silahlı Özel Güvenlik Eğitimi Kayıt Evrakları Nelerdir?
Silahlı özel güvenlik eğitimi şartlarınız tuttuktan sonra kursumuza kayıt yaptırmak ve silahlı özel güvenlik sertifikası almak için bazı evrakları bizlere getirmeniz gerekmektedir. Bu evraklar;
Nüfus cüzdanı fotokopisi
2 adet biyometrik fotoğraf
Diploma fotokopisi veya öğrenci belgesi
Sağlık Raporu (Devlet Hastanesinden Alınması Zorunludur. Üzerinde KBB, Ortopedi, Nöroloji, Psikiyatri ve Göz Doktorlarının kaşesi olmalı ayrıca sonuç kısmında “Silahlı özel güvenlik olur” ibaresi yer almalıdır. )

Not: Dilerseniz kurumumuza sadece nüfus cüzdanı fotokopisi ile gelerek yerinizi ayırtabilir ve ön kayıt olabilirsiniz. Böylece herkesten önce yerinizi ayırmış ve ön kaydınızı yaptırmış olursunuz.

Silahlı Özel Güvenlik Dersleri Nelerdir?
İşte en uzman olduğumuz konuya geldik. Silahlı güvenlik dersleri kurumumuzda uzman eğitmenler tarafından verilmektedir. Uzman eğitmenlerimizin hemen hemen hepsi emniyet kadrosunda görevli veya görev yapmış, konularında uzman ve en az 10 yıllık tecrübeye sabit eğitmenlerdir.

Temel Dersler (12,5 gün) : Özel Güvenlik Hukuku (20 saat), Güvenlik Tedbirleri (20 saat), Yangın Bilgisi (8 saat), Kişi Koruma (9 saat), Genel Kollukla İlişkiler (4 saat), Etkili İletişim (12 saat), Uyuşturucu Madde Bilgisi (2 saat), Temel İlk Yardım (10 saat), Güvenlik Sistem ve Cihazları (5 saat), Kalabalık Yönetimi (10 saat) gibi temel derslerden oluşmaktadır.
Silah Dersi (2,5 gün) : Silah eğitimi dersleri 2 gün teorik ve yarım gün pratik olmak üzere tamamlanmaktadır. Teorik eğitimler sınıf ortamında görsel slaytlar ve videolu eğitimler halinde yapılmakta, uygulamalı eğitimler ise poligonda gerçek atış yapılarak tamamlanmaktadır.