Silahsız Özel Güvenlik Eğitimi

Eğitimlerimiz

Silahsız Özel Güvenlik Eğitimi

Silahsız özel güvenlik eğitimi alarak 15 günde meslek sahibi olabileceğinizi biliyor muydunuz? Son yılların en çok iş istihdamı sağlayan ve en fazla iş bulma olanağı bulunan silahsız özel güvenlik eğitimi sizlere özel güvenlik sektöründe yeni kapılar açacak.

Silahsız Özel Güvenlik Eğitimi
Silahsız özel güvenlik eğitimi son yıllarda en gözde meslek haline geldi. Yeni açılan iş yerleri, avmler, hava limanları, holdingler, okullar ve bunun gibi bir özel ve kamusal alanda özel güvenliğe ihtiyaç duyulmaktadır. Dolayısı ile çok fazla iş istihdamı sunan güvenlik sektörü, özel güvenlik eğitimi alınarak resmi güvenlik kimlik kartı alınarak yapılmaktadır.

Silahsız özel güvenlik eğitimi almak ve kursumuza kayıt yaptırabilmek için bazı şartlara uygun olmanız gerekiyor. Bu şartlar;
T.C. Vatandaşı olmak
18 yaşında olmak (19 yaşından gün almak)
En az ortaokul mezunu olmak (8 yıllık okul mezunu)
Terör ve uyuşturucu ile alakalı hiç bir bağlantınızın olmaması
Sabıkanızın temiz olması gereklidir.

Eğer yukarıda saydığımız şartlar size uygun ise kursumuza kayıt olabilir ve Bakanlık Onaylı Resmi Özel Güvenlik Sertifikası alabilirsiniz. Özel güvenlik eğitimi almak için şartlardan sonra kurumumuza kayıt yaptırmak için bir kaç evrak getirmeniz gerekiyor.
Silahsız Özel Güvenlik Eğitimi Kayıt Evrakları
Nüfus cüzdanı fotokopisi
2 adet biyometrik fotoğraf
Diploma fotokopisi veya öğrenci belgesi
Sağlık Raporu (Devlet Hastanesinden Alınması Zorunludur. Üzerinde KBB, Ortopedi, Nöroloji, Pskiyatri ve Göz Doktorlarının kaşesi olmalı ayrıca sonuç kısmında “Silahsız özel güvenlik olur” ibaresi yer almalıdır. )

Not: Dilerseniz kurumumuza sadece nüfus cüzdanı fotokopisi ile gelerek yerinizi ayırtabilir ve ön kayıt olabilirsiniz. Böylece herkesten önce yerinizi ayırmış ve ön kaydınızı yaptırmış olursunuz.

Silahsız Özel Güvenlik Eğitimi Ne Kadar Sürer?
Silahsız özel güvenlik eğitimi toplamda 13 gün sürmektedir. Bu kadar kısa sürede sizi meslek sahibi yapan başka bir meslek kursu yoktur! Günde sadece 8 ders saati görüp 13. günün sonunda eğitiminizi tamamlayıp sınavlara katılabilirsiniz. Hepsi bu kadar!
Silahsız Özel Güvenlik Eğitimi toplamda 12 gün süren ve bakanlık onaylı sertifikalı eğitim programıdır. Silahsız Özel güvenlik kursu alarak  özel güvenlik görevlisi olmak isteyen adaylara eğitim boyunca teorik ve pratik eğitimler verilmektedir. Profesyonel ve tecrübeli  eğitmenler rehberliğinde yapılacak olan eğitimler sonrasında kursiyer, İç İşleri Bakanlığı’nın düzenlediği sınava girişi sağlanacak ve sınavda başarılı olması halinde resmi silahsız güvenlik sertifikası kazandırılacaktır.
Teorik ve pratik eğitimlerimiz arasında güvenlik personellerinin kullandığı x-ray cihazı, el dedektörü, kapı dedektörü, telsiz, cctv gibi teknolojik cihazların uygulamalı eğitimleri de verilmektedir.
Kurs ücretimizin dışında ekstra bir ücret talep edilmemekle beraber sertifika ücreti, poligon ücreti, mermi ücreti, silah ücreti, dosya masrafı gibi ekstra ücretler talep edilmemektedir. Bu ücretlerin dışında Devlete ödenen sınav harcı harici herhangi bir ücret talep edilmemektedir.
Silahsız güvenlik eğitimi, ilk defa silahsız özel güvenlik olmak isteyen veya daha önce sınavlara katılmış ancak başarısız olan adayların başvurabileceği bir eğitimdir. Ancak “silahsız özel güvenlik eğitimi” alabilmek için bazı şartlar vardır.

Silahsız Özel Güvenlik Dersleri Ne Kadar Sürer?
Silahsız özel güvenlik eğitimi toplam 100 saatlik derslerden oluşur. Yaklaşık olarak 12.5 güne tekamül eden 100 saat sürer. Bu dersler, özel güvenliğin bilmesi gereken temel derslerden oluşur.

Silahsız Güvenlik Eğitimi Hangi Derslerden Oluşur?
Toplamda 12.5 gün süren silahsız güvenlik eğitimi aşağıdaki derslerden oluşmaktadır.
Temel Dersler (12,5 gün) : Özel Güvenlik Hukuku (20 saat), Güvenlik Tedbirleri (20 saat), Yangın Bilgisi (8 saat), Kişi Koruma (9 saat), Genel Kollukla İlişkiler (4 saat), Etkili İletişim (12 saat), Uyuşturucu Madde Bilgisi (2 saat), Temel İlk Yardım (10 saat), Güvenlik Sistem ve Cihazları (5 saat), Kalabalık Yönetimi (10 saat) gibi temel derslerden oluşmaktadır.
Eğitimlerimiz konusunda uzman eğiticiler ve emniyet kadrosunda çalışan profesyonel eğiticiler tarafından verilmektedir. Amacımız özel güvenlik sınavlarında en yüksek başarıyı sağlamak özel güvenlik sektörüne başarılı personeller yetiştirmektir.